بدن تقریبا به ۳۰ ویتامین و مواد معدنی و عناصر غذایی نیاز دارد، اما خودش نمی‌تواند آن‌ها را بسازد، به همین علت نیاز داریم که غذا‌های خوبی بخوریم و ویتامین‌ها و املاح را از طریق مواد غذایی و مکمل‌ها به بدن برسانیم. تمام این مواد مغذی به التیام و بازسازی بدن، پشتیبانی از سیستم ایمنی و محافظت از استخوان‌ها و عضلات کمک می‌کنند.

تغذیه سالم در زندگی انسانها نقش بسیار مهمی در کیفیت زندگی ایفا می کند بنابراین انسانها برای داشتن زندگی سالم ، کند کردن روند پیری و اجتناب از بیماری به دنبال استفاده از منابع و مواد غذایی هستند که دارای ویتامینها و مواد مغذی بدن باشند و به بهترین نحو در بدن جذب شده ، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و انسان را از لحاظ روحی و جسمی تقویت کند تا در مقابل بیماری و مشکلات ایمن گردد.

وقتی به رساندن مواد مغذی به بدن‌مان می‌اندیشیم معمولا به خوردن آن‌ها به صورت قرص و پودر و شربت و یا به صورت غذا فکر می‌کنیم. دلیلش هم این است ، «جذب مواد مغذی» یعنی اینکه این مواد باید از طریق سیستم گوارش جذب شده و وارد خون‌مان شوند.

سه دلیل اساسی وجود دارد که جذب مواد غذایی و ویتامینها به بدن ما به درستی انجام نگیرد:

دلایل جذب نشدن مواد مغذی در بدن

۱- کیفیت مواد غذایی : امروزه به دلیل استفاده از مواد هورمونی و غیر ارگانیک و صنعتی کیفیت مواد غذایی افت کرده و بسیاری از آنها دارای ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن نیستند .

۲ – سیستم گوارش ، با بالا رفتن سن ، ابتلا به برخی بیماری ها سیستم گوارش به درستی عمل نکرده و جذب مناسب مواد مورد نیاز در بدن صورت نمی گیرد .یا اینکه دچار نفخ ، یبوست و اسهال شده و مواد را پس می زند.

۳ – کیفیت زندگی و قرار گرفتن در محیط های آلوده و نا مناسب

فرایند گوارش

مواد مغذی که بدن ما به آن‌ها نیاز دارد به دو شکل اصلی وجود دارند: درشت مغذی‌ها و ریزمغذی‌ها.

درشت مغذی ها

کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها، چربی‌ها و کلسترول، فیبر و آب.

ریز مغذی‌ها

: ویتامین‌ها و املاح.

درشت مغذی‌ها نقش سوخت را در بدن ما دارند و به همین دلیل است که ما باید مقدار مشخصی پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنیم تا سطح انرژی‌مان در حد ایده آلی حفظ شود. ریزمغذی‌ها نیز عواملی هستند که کمک می‌کنند انرژی موجود در درشت مغذی‌ها آزاد شود.

اما هیچکدام از این درشت مغذی‌ها و ریز مغذی‌ها اگر جذب بدن نشوند کمکی به ما نخواهند کرد؛ و اینجاست که نقش سیستم گوارش اهمیت حیاتی پیدا می‌کند. وقتی شما یک ساندویچ می‌خورید فقط آن را وارد معده‌تان می‌کنید و اگر سیستم گوارش‌تان نتواند آن را تجزیه و جذب کند، خاصیتی نخواهد داشت.

این پروسه‌ی جذب است که اجازه می‌دهد بدن از مواد مغذی موجود در غذا‌ها به عنوان سوخت استفاده کند در حالت نرمال هم بدن قادر به جذب تمامی مواد لازم و ویتامینها نبوده و سیستم دفاعی هم برخی از آنها را دفع می کند .

جذب ویتامین ها و مواد مغذی بدن از طریق پوست

برای جذب مواد ، روشهای دیگری به غیر از سیستم گوارش وجود دارد که یکی از آنها تزریق عضلانی و یا با استفاده از سرم ها می باشد اما روش دیگر جذب ویتامین و مواد مغذی از طریق پوست می باشد اما چگونه می توان از طریق پوست این کار را انجام داد در صورتی که پوست از آنچه فکر می کنید سخت تر است ؟

پوست در واقع جوری طراحی شده که سدی محکم و غیرقابل نفوذ باشد که البته نعمت بزرگی است. تصور کنید هر چیزی که آن را لمس می‌کردید وارد جریان خون‌تان می‌شد!

یک عنصر یا ترکیب برای اینکه بتواند از پوست‌تان عبور کرده و وارد خون‌تان بشود باید دست کم دو ویژگی داشته باشد: یا باید لیپوفیلیک باشد و یا محلول در چربی. ضمنا این عنصر باید بسیار بسیار ریز باشد. خیلی از ترکیبات موجود در محصولات تجاری و بازاری هیچ کدام از این خصوصیات را ندارند.

البته راه‌هایی وجود دارد که بتوان این محدودیت‌ها را کنار زد. شما می‌توانید یک مولکول بزرگ را به ذرات نانو تبدیل کنید یا آن را در ماده‌ای وارد نمایید که راحت‌تر می‌تواند از لایه‌ی لیپید پوست‌تان عبور کند. شما می‌توانید از سوزن‌های بسیار ریز برای ایجاد منافذی بسیار کوچک در پوست‌تان کمک بگیرید که اجازه می‌دهند ماده‌ی مورد نظر وارد بافت‌های عمیق‌تر پوست‌تان شود.

همچنین می‌توانید از مواد شیمیایی برای تغییر سطح پوست‌تان استفاده کرده و منافذ پوست‌تان را از این طریق بیشتر و بازتر کند. حتی می‌توانید از محرک الکتریکی برای باز کردن منافذ پوست‌تان یا از تکنیکی به نام میکرودیالیز استفاده کنید.

همه‌ی این‌ها تکنیک‌هایی هستند که در حال حاضر به کار می‌روند یا توسط کمپانی‌های دارویی و نظامی با این طرز فکر که در شرایط بحرانی مثل سربازانی که در حال جنگ بوده و دسترسی به مواد غذایی ندارد ، یا اینکه سیستم گوارش شخصی از کار افتاده و نیازمند بازسازی است و … ارائه شده‌اند.

فن آوری tts و نانو تکنولوژی

زمانی که مواد در مقیاس نانویی قرار می گیرند، از لحاظ خواص شیمیایی، بیولوژیکی و فیزیکی آنها تغیییراتی ایجاد می شود. نانو تکنولوژی دارای مصارف بسیاری است و در حوزه های پزشکی، کشاورزی، مهندسی و … کاربرد دارد.

نانو فناوری می تواند مواد آلودگی را از محیط حذف کرده و از مصرف منابع جلوگیری می کند که می تواند باعث افزایش ذخیره محصولات و همینطور بهتر شدن فرآیندها شود. تغییر و دستکاری در محصولات نانویی باعث می شود تا به محصولاتی با دوام تری دست پیدا کنیم.


نانو ذرات را به اسم ذرات فناناپذیر می شناسند. ذرات نانو آنقدر کوچک و ریز هستند که می توانند به سرعت از طریق پوست جذب بدن شوند حال اگر مواد مغذی و مفید باشند بسیار عالی می شود ولی نانو ذرات طبیعی و انسانی ، مخرب بوده و مسمومیت های بسیاری به وجود می آورند.

تقسیم بندی نانو


نانو ذرات می توانند دارای سه منشا باشند:

نانو ذرات طبیعی: از طریق آتش سوزی های گسترده در جنگل یا فوران اتشفشان ها ساخته می شود.
نانو ذرات انسانی: نانو ذراتی که در زمان جوشکاری به وجود آمده یا از اگزوز ماشین ها خارج می شوند.
نانو ذرات مصنوعی: همانطور که از اسم این بخش برمی آید ساخته دست انسان است.

توسعه مواد نانوتکنولوژی

در حال حاضر، محققان در حال جایگزینی اکثریت مواد مصرفی یا پوشیدنی انسان ها با فناوری نانوتکنولوژی هستند. در سال های اخیر، محصولات نانوتکنولوژی عبارتند از: لاستیکهای مقاوم، شیشه‌هایی که خودبه خود تمیز می‌شوند، مواد دارویی با ترکیبات نانو ذرات، هد دیسک های لیزری و مغناطیسی، چاپگرها، لباس، تجهیزات و وسایل ورزشی، فیلتر هوا و… با کمک نانو ساخته شده اند.


 یکی ازشرکت هایی که پس از سال ها تحقیق توانسته است برچسب های شگفت انگیزو فوق العاده ای تولید کند که از طریق آن بتوان مواد مغذی و ویتامینها را از طریق پوست به طور مستقیم جذب بدن نمود کمپانی وان مور می باشد که در تولید محصولاتش از تکنولوژی نانو و TTS بهره گرفته است .

تکنولوژی TTS برگرفته از طب سوزنی چینی و مخفف ترانس درمال تکنولوژی است ، در این روش باندهایی بر روی پوست قرار می گیرند که مواد مغذی و مورد نیاز بدن را از طریق پوست وارد بدن می کنند.

باندها یا برچسب های این شرکت از سه لایه تشکیل شده اند.

لایه اول باندی از جنس بامبو و کاملا گیاهی و طبیعی است ، در لایه دوم میلیونها مینرال و میکرو کپسول وجود دارد که تمام مواد مورد نیاز یک بدن سالم و مواد مغذی و ویتامینها در آن تعبیه شده است. لایه سوم چسبی از جنس حلزون است که باند را به بدن متصل می کند .

زمانیکه این باندها را به پوست بدن می چسبانیم مواد مغذی و ویتامینها از طریق پوست مستقیما وارد خون می شوند و چون خون با سرعت ۳۳ سانتی متر بر ثانیه در بدن جریان دارد تمام این مواد را به کل بدن ترانسفر می کند در نتیجه تمام اعضای بدن ما را تغذیه می کند و شروع به ترمیم و بازسازی اعضای خود می کند .

دو دلیل عمده استفاده از روش TTS و نانوتکنولوژی

زمانیکه ما از مکمل ها ، قرص ها و داروها استفاده می کنیم ، دوز بالایی از آن وارد معده ، روده ، کلیه و … می شود ، پس از تجزیه ، دوز کمی از آن وارد خون میشود. اما با استفاده از این باندها مواد مستقیما با دوز بالایی وارد خون می شوند و به سرعت به اندامهای بدن می رسند، مصرف یک بسته از این باند ها طی یک ماه می تواند سیستم ایمنی بدن را به شدت تحریک و تقویت نموده ، هر گونه ناراحتی و بیماری در بدن را از بین برده و زندگی سالم را به ما هدیه کند.

لازم به ذکر است چون این برچسب ها ۲۴ ساعت روی پوست هستند فرآیند جذب ، دایمی بوده و نیاز بدن به ملزومات خود را تامین می کند در واقع بدن مدام در حال تغذیه و بازسازی است.

۲- تمام موادی که در این برچسب ها استفاده شده گیاهی هستند، یعنی تمام مواد داخل این باندها از مواد طبیعی و گیاهی و آلی است که برخی از آنها فقط در کوههای ترکیه موجود می باشد ، گواهینامه های کسب شده توسط این شرکت خود گواه محکمی بر اصالت محصولات می باشد.

محصولات شرکت وان مور ترکیه

معرفی محصولات کمپانی وان مور و تکنولوژی
TTS
هفت سال است که کمپانی وان مور محصولات درمانی با کیفیت وگیاهی را به سراسر جهان عرضه می کند این کمپانی با استفاده از تکنولوژی تی تی اس، که در واقع برگرفته از طب سوزنی چینی و مخفف ترانس درمال تکنولوژی است شیوه جدید و نوین درمانی را به جهان عرضه کرد.
در این روش باندهایی بر روی پوست قرار میگیرند که مواد مغذی و مورد نیاز بدن را از طریق روزنه های پوستی وارد بدن میکنند ،
روش درمان به این صورت است : این باندها از سه لایه تشکیل شده اند :
لایه اول باندی از جنس بامبو و کاملا گیاهی و طبیعی است ، در لایه دوم میلیونها مینرال و میکروکپسول
وجود دارد که تمام مواد مورد نیاز یک بدن سالم و مواد مغذی و مغنی در آن تعبیه شده است، و لایه سوم
چسبی از جنس حلزون است که باند را به بدن متصل میکند.

معرفی محصولات کمپانی وان مور و تکنولوژی
TTSTTS۱ -استفاده از روش تی تی اس یا جذب سریع پوستی: زمانیکه ما قرص ها و داروها را
استفاده میکنیم دوز بسیار بالایی از آن جذب روده ،کلیه و معده میشود و دوز کمی وارد
خون میشود و همان مقدار هم که وارد خون میشود بعد از گذشت یکساعت از طریق
سیستم دفع از بدن ما خارج میگردد ، اما زمانیکه ما باندها را بر روی بدن نصب میکنیم
مواد مستقیم وارد خون م یشوند و در واقع زمان درمان را تسریع میکند. این باندها ۲۴
ساعت شبانه روز بر روی پوست ما قرار دارند .حتی اگر از طریق سیستم دفع هم از بدن
خارج شوند چون باند روی بدن نصب شده باز مواد رو دریافت میکند و زمانیکه ما یکماه
یا دوماه این محصول را استفاده میکنیم بدن ما مدام در حال تغذیه و بازسازی است و بدین
ترتیب است که درمان در این روش قطعی و سریع است .

معرفی محصولات کمپانی وان مور و تکنولوژی
TTSTTS۲ -مورد دوم که متمایز کننده این محصول است ؛گیاهی بودن مواد تشکیل دهنده آن است یعنی تمام مواد داخل باند
از مواد طبیعی ،گیاهی و مواد آلی است که بعضی از این مواد فقط در کوههای ترکیه یافت می شوند .
لازم به ذکر است که هیچ مسکن ماده آرام بخش ویا مواد روان گردان داخل این محصول یافت نمی شود و این
کمپانی تاییدهای لازم در این زمینه را دارا می باشد که این لیسانسها پشت محصول درج شده است
در ضمن کمپانی وان مور تمام تاییدهای مورد نیازجهانی را دریافت کرده که م یتوانیم در این بین به موارد زیر
اشاره کنیم :
تاییدیه سازمان بهداشت جهانی ، ایزو ۱۳۴۸۵
تاییدیه حلال
CE ، اروپا FDA امریکا
PATAN TURK ، ترکیه JUST استرالیا