آیورودا از دو کلمه هندی آیور به معنای زندگی و ودا به معنای دانش ساخته شده است. علم پزشکی آیورودا چگونگی صحیح زیستن را بیان می کند. در مکتب آیورودا بیماری به معنای نامتعادل(ایمبالانس) بودن بدن است که می‌توان آن را با گیاهان و غذاها به حالت تعادل و سلامتی رساند

.طب آیورودا ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تعداد زیادی از گیاهان را برای درمان امراض معرفی کرده است.

 میزان کردن مزه ها

در طب  آیورودا مزه ها بسیار اهمیت دارند و غذاها بر حسب مزه به ۶ دسته شیرین، ترش، شور ،تلخ و گس تقسیم می گردند . آنها بر این باورند که مواد غذایی با مزه های متفاوت در بدن باعث افزایش یا کاهش سه مزاج کافا، پیتا و واتا می‌شوند. توضیح اینکه مزاج کافا همان آب یا بلغم، مزاج پیتا  همان آتش یا صفرا و مزاج واتا همان باد و هواست. در صورتی که این مزه ها به طور متعادل به بدن نرسند و میزان نشوند، طبایع دیگر غالب شده و سبب بیماری می‌گردد .یک رژیم خوب و سلامت باید مخلوطی از شش مزه باشد زیرا برای رشد و سلامتی متعادل لازم است. این موضوع به خصوص برای کودکان سرنوشت‌ساز است مزه شیرین یا مادورا باعث افزایش غدد مترشحه به خصوص شیر و منی میشود. این مزه مشکلات مزاج پیتا از جمله سموم را کاهش می‌دهد. از مصرف مزه شیرین در جایی که پرخوری باعث عوارض کافا مانند سرماخوردگی و چاییدن  و روماتیسم شده باید خودداری شود. مزه ترش یا آملا باعث کاهش مزاج واتا و افزایش مزاج کافا وپیتا می گردد. این‌گونه غذاها قدرت هضم را افزایش می‌دهند و از ضعف و سستی جلوگیری می‌کنند. زیاده روی در این‌گونه غذاها موجب ضعف ماهیچه ها و امراض مربوط به مزاج پیتا مانند زخم معده و مشکلات کبدی می‌شود. مزه شور یا لازانا باعث افزایش مزاج پیتا و کافر می گردد. این مزه در نگه داشتن مایعات و تمیز کردن مجاری بدن نقش مهمی دارد. مواد شور در جذب مایعات و کاهش سموم موثرند و خلط آور نیز هستند. مقدار زیاد این مواد باعث پیری زودرس و مشکلات پوستی ،همچنین موجب کاهش رخوت و کاهش قوای جنسی مرد میشود.

 مزه تند یا کاتو باعث افزایش مجاز پیتا و واتا و کاهش مزاج کافا می گردد. این نوع غذاها محرک و گرم کننده هستند و برای درمان سرماخوردگی -چاییدن ،رخوت و سستی و افسردگی مفیدند. همچنین از چاقی جلوگیری می کنند. زیاده روی در این نوع غذاها باعث گرمی زیاد، تشنگی و خستگی عصبی )دپرسیون های عصبی) می‌شود.

 مزه تلخ یا تیکتا باعث افزایش مزاج واتا و کاهش مزاج پیتا و کافا میگردد. این مواد محرک هضم بوده و می توانند سموم( آتش) را از بدن دفع کنند. همچنین، برای درمان تب ها و مشکلات پوست مفید می باشند. مزه گس یا کاسایا سبک و دارای مزاج سرد و خشک می باشد. این مواد باعث افزایش مزاج واتا و کاهش مزاج‌های پیتا وکافا می‌شوند .مواد قابض در درمان اسهال و خونریزی‌های زیاد ماهیانه خانم ها موثرند. زیاده روی در مصرف مواد قابض باعث خستگی شدید، یبوست و سخت و سفت شدن مفاصل می شود.