مویز خاصیت درمان گوارش، تقویت قلب، کاهش غلظت خون، کاهنده فشار خون را دارد، مویز از ابتلا به دیابت، سرطان و آلزایمر جلوگیری کرده، نیرو بخش است و استرس و افسردگی و ناراحتی های روحی را کاهش می دهد.

 مویز درمان گوارش، تقویت قلب، کاهش غلظت خون و کاهنده فشار خون است، مویز از ابتلا به دیابت، سرطان و آلزایمر جلوگیری کرده، نیرو بخش است و استرس و افسردگی و ناراحتی های روحی را کاهش می دهد.

مویز خاصیت درمان گوارش، تقویت قلب، کاهش غلظت خون، کاهنده فشار خون را دارد، مویز از ابتلا به دیابت، سرطان و آلزایمر جلوگیری کرده، نیرو بخش است و استرس و افسردگی و ناراحتی های روحی را کاهش می دهد.

مویز یا انگور

به حبه‌های درشت خشک شده انگور سیاه، مویز گفته می‌شود. این نوع خشکبار در واقع از نظر شکل ظاهری و رنگ آن با کشمش متفاوت، ولی از نظر خواص تا حدود زیادی شبیه آن است.

مویز بر اثر خشک شدن خواص خود را از دست نمی‌دهد و حتی اثر نیرو بخش آن بیشتر می‌شود.

در این مورد این خشکبار باید اشاره داشت که سرشار از ویتامین‌های B، A، E، و املاحی مانند کلسیم، املاحی مانند کلسیم فسفر و پتاسیم است.

 دارای اسید چرب امگا ۳ و امگا می‌باشد. همچنین باید اشاره داشت که بهترین و پرخاصیت‌ترین نوع آن مویز پر گوشت، کم دانه یا بی‌دانه است.

خواص درمانی 

 از ابتلا به آلزایمر، سرطان و دیابت جلوگیری می‌کند.ترکیبات سیاه یا قرمز رنگ موجود در آن ازنوع آنتوسیانین وپلی فنولیک است که دارای خواص ضد سرطان و ضد آلزایمر است.

مقدار زیاد آنتو سیانین موجب شده که ارزش مویز در مقایسه با انگور سبز و کشمش به مراتب بیشتر و کامل‌تر باشد.

ترکیبات 

ترکیبات آن اثر بسیار قوی در جلوگیری از بروز اختلالات بیماری آلزایمر دارد. هر چه میزانمویز خاصیت درمان گوارش، تقویت قلب، کاهش غلظت خون، کاهنده فشار خون را دارد، مویز از ابتلا به دیابت، سرطان و آلزایمر جلوگیری کرده، نیرو بخش است و استرس و افسردگی و ناراحتی های روحی را کاهش می دهد. آنتو سیانین (عامل رنگ سیاه مویز) بیشتر باشد، قدرت آن در جلوگیری از آلزایمر بیشتر می‌شود.

باید یادآوری شود که ترکیبات موجود در آن می‌تواند از تصلب شرایین (سفت و سخت رگ‌ها) و چسبندگی پلاکت‌ها جلوگیری می‌کند.

 
خواص مویز در خون و قلب

با خوردن آن، غلظت خون کاهش می‌یابد رگ‌های خونی منبسط می‌شود با خوردن مویز غلظت خون کاهش می‌یابد.

رگ‌های خونی منبسط می‌شوند و خون می‌تواند با سرعت بیشتر ی در بدن جریان یابد و در نتیجه مانع انباشته شدن پلاکت‌های خون روی هم می‌شود و از لخته شدن خون پیشگیری می‌کند.

به طورکلی  درمان کننده بیماری‌های قلبی و پایین آورنده فشار خون است و برای بیماران دیابتی بسیار مفید می‌باشد.

خواص دیگر 

 می‌تواند به تقویت معده کمک کند و برای افرادی که ناراحتی‌های گوارشی دارند مفید است

از دیگر خواص مهم آن می‌توان به اثرات ضد درد ضد باکتری و اثرات محافظت کنندگی از کبد، قلب و سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

مویز به طور معجزه آسایی تمام بیماریهای روحی و روانی ، افسردگیها ، هم و غم بی مورد ، استرسها و نگرانیهای بی مورد و … را تسکین میدهد!