انجیر خواص ضد سرطان پروستات ، سرطان پستان ، سرطان خون و سرطان های دیگر را دارد، افزایش دهنده قوای جنسی است ، هضم کننده غذا، خلط آور، کاهش دهنده قند خون، شیرافزا، مقوی معده و مقوی عمومی بدن است.

انجیر خواص ضد سرطان پروستات ، سرطان پستان ، سرطان خون و سرطان های دیگر را دارد، افزایش دهنده قوای جنسی است ، هضم کننده غذا، خلط آور، کاهش دهنده قند خون، شیرافزا، مقوی معده و مقوی عمومی بدن است.

نام فارسی: انجیر

نام علمی:انجیر خواص ضد سرطان پروستات ، سرطان پستان ، سرطان خون و سرطان های دیگر را دارد، افزایش دهنده قوای جنسی است ، هضم کننده غذا، خلط آور، کاهش دهنده قند خون، شیرافزا، مقوی معده و مقوی عمومی بدن است.ficus carcia

نام عمومی: fig

نام انگلیسی: common fig

گیاه شناسی انجیر:

انجیر درختی است که ارتفاع آن تا ۱۰ متر می‌رسد. شاخه منشعب و شکننده و برگهای بزرگ با بریدگی های عمقی هستند به طوری که پهنک به ۳ تا ۵  لوب تقسیم می‌شود.

سطح برگها ناصاف و تقریباً خشن است. گلها کوچکند و به صورت نر و ماده کنار هم قرار دارند که پس از نکاح و تکامل به میوه های فندقی کوچک تبدیل می‌شوند و در قسمت گوشتدار نهنج قرار می‌گیرند.

این قسمت کم کم بزرگ شده و حاوی اندوخته ای غنی از مواد قندی و مواد مهم دیگری می شود .

این نهنج گوشت دار پس از رسیدن کامل به رنگ زرد ، متمایل به سبز و بنفش مایل به سیاه در می آید که در اصطلاح عامیانه به آن میوه انجیر می گویند در صورتی که از نظر گیاه شناسی این قسمت خود شامل تعداد زیادی میوه کوچک فندقه است .

تاریخچه انجیر:

انجیر خوراکی یکی از قدیمی ترین گیاهان است که بشر کشت و پرورش داده است. تعداد ۹ فسیل انجیر مربوط به ۹۲۰۰ تا۱۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح از اوایل دوران پارینه سنگی در نزدیکی دره‌های اردن ،۱۳ کیلومتری شمال جریکو پیدا شده است.

به نظر می‌رسد درخت انجیر حداقل هزار سال قبل از گندم و چاودار و حبوباتی از این قبیل کشت شده است.

درباره این درخت کهن مطالب زیادی در منابع علمی سال‌های اخیرآمده که برخی از آنها بیان می‌شود:

اشارات تاریخی:

اولین میوه که در کتاب انجیل مقدس ذکر شده انجیر است .در این کتاب انجیر نشانه صلح ثروت و شادمانی قلمداد شده است.

همچنین اولین لباسی که آدم و حوا در باغ بهشت برای خود تهیه  کردن برگ درخت انجیر بود زیرا انجیر درخت بهشتی است که در قرآن کریم نیز از آن نام برده شده و به آن قسم خورده شده است.

در کتاب تورات چنین نقل شده که یکی از پیغمبران به نام اشعیای نبی در حدود ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح یکی از پادشاهان قوم یهود به نام حزقیا را که در بستر مرگ بود با مرهمی از انجیر نجات داد.

این پادشاه به دملی بدخیم گرفتار شده بود که پس از بهبودی بامرهم انجیر ۱۴ سال دیگر زندگی کرد. یکی از نظریه هایی که طی سالهای اخیر درباره این مسئله شگفت انگیز مطرح شده وجود آلدهیدبنزوئیک به عنوان یک ماده قوی ضد سرطان در انجیر است.

در قرآن کریم به انجیل قسم خورده شده (سوره التین )و چندین بار از آن یاد شده است همچنین رسول اکرم  آن را برای هموروئید و بواسیر و رنگ پریدگی و درمان نقرس توصیه فرمودند.

همچنین مصریان قدیم علاقه زیادی به انجیر داشتند ویونانیان درخت انجیر را مقدس شمرده و رومیان برای آن احترام خاصی قائل بودند.

در قرون وسطا از همه قسمتهای درخت انجیر به عنوان دارو استفاده می‌شد مثلا از برگ آن برای بهبود دردهای سینه و سر و از دانه‌های آن برای قطع خونریزی ها استفاده می کردند.

دارو شناختی و اثرات مهم انجیر:
کاهش پرفشاری خون:

انجیر منبع غنی از پتاسیم است که در کنترل فشار خون نقش اساسی دارد .بسیاری از افراد به مقدار کافی میوه و سبزیجات مصرف نمی‌کنند و برعکس سدیم زیادی از طریق نمک استفاده می‌کنند که در این شرایط، بدن با کمبود پتاسیم و افزایش سدیم روبرو می‌شود و فشار خون افزایش می یابد و به همین دلیل موادی مانند انجیر که کلسیم و پتاسیم قابل توجهی دارند به خصوص برای افرادی که مبتلا به پرفشاری خون هستند، مفید است. مصرف این گونه مواد همراه با کاهش مصرف سدیم نمک به کنترل فشارخون کمک می‌کند.

یک روش شیرین برای کاهش وزن:

انجیریکی از منابع خوب فیبر(الیاف گیاهی) است.الیاف و غذاهای حاوی فیبر در کنترل وزن موثرند. انجیر کالری خیلی زیادی ندارد و چربی آن هم کم است. هر دانه انجیر دارای ۴۸ کالری و تقریباً بدون چربی است.

ضد سرطان :

دلایل مختلفی مبنی بر ضد سرطان بودن انجیر در متون علمی برشمرده شده است، از جمله وجود پلی فنل ها که خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی دارند. از دلایل دیگر، وجود ترکیبات کومارینی در انجیر است که اثرات ضد سرطان پوست و پروستات آنها تا حدی به اثبات رسیده است همچنین وجود آلدهید بنزوئیک دلیل دیگری برای اثرات ضد سرطانی انجیر می باشد .

تقویت کننده قلب و عروق:

وجود مواد فلاونوئیدی در انجیر می‌تواند از امراض قلبی عروقی بکاهد، همچنین مصرف برگ آن در حیوانات آزمایشگاهی باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون آنها شده است.

جلوگیری از پوکی استخوان :انجیر سرشار از کلسیم است که می‌تواند در استخوان سازی نقش مهمی داشته باشد از طرف دیگر مقدار قابل ملاحظه پتاسیم از هدر رفتن کلسیم در ادرار جلوگیری می‌کند.

رفع یبوست:

مقدار قابل ملاحظه ای ازفیبر( الیاف) در انجیر باعث رفع یبوست می‌شود و همین دلیل انجیر و شربت آن از قدیم به عنوان مسهل مورد استفاده بوده است.

کاهش قند خون :

مصرف مقدار کم نظیر می‌تواند تا حدی  قند خون را کاهش دهد این اثر به علت فیبر زیاد موجود در آن است، ولی برگ انجیر در کاهش قند خون موثرتر است. همچنین عصاره برگ آن می تواند مصرف انسولین تزریقی را در افراد دیابتی کاهش دهد.

ضد کرم:

سیستئین پروتئیناز موجود در میوه و شیرابه  در از بین بردن نماتودهای گوارشی موثر است. البته در زمان مصرف باید از خنثی کننده های اسیدی معده سایمتیدین و یا داروهای گیاهی خنثی کننده اسید معده استفاده شود .

کاهش کلسترول و چربی:

در مطالعات حیوانی، عصاره برگ انجیر باعث کاهش کلسترول و چربی شده است.

حفاظت کبدی:

عصاره برگ آن اثر محافظتی چشمگیری علیه آسیب های کبدی حاصل از تترا کلورورکربن نشان داده است. همچنین به علت خاصیت آنتی اکسیدانی ،باعث کاهش سطح لی شده و اثر مهاری روی آنزیم های سایت و کروم p۴۵۰ داشته و مانع تبدیل تتراکلروکربن به گونه‌های فعال و مغرب می‌شود.

سمیت و عوارض جانبی انجیر:

مهمترین عارضه جانبی میوه و برگ انجیر مربوط به وجود فورانوکومارین ها به خصوص پسورالن آن است که باعث واکنش های لیپید پروکسیداژ شده  و اثر مهاری  روی آنزیمهای سایتوکروم داشته و مانع تبدیل تتراکلرور کربوستی در بعضی افراد می‌شود.

و باعث بروز حساسیتهایی در بعضی افراد می شود.در این حساسیت تماس برگ و میوه با پوست بعضی از افراد و سپس قرار گرفتن در معرض خورشید باعث ایجاد التهاب همراه با قرمزی و تاول شدید و زخم و تغییر رنگ پوست به قهوه ای تیره می شود.

  استفاده در طب سنتی :

در طب سنتی از شیرآبه انجیر برای از بین بردن زگیل و میخچه به صورت موضعی استفاده می شده که ناشی از خاصیت پروتئولی تیک آن می باشد این اثر سریع نبوده و تدریجی است.

در قدیم از جوشانده ساقه درخت انجیر برای درمان آب آوردن انساج استفاده می شده است. همچنین جوشانده پوست درخت را در جهت درمان اسهال مصرف می‌کردند.

از جوشانده انجیرخشک نیز به عنوان تسکین التهاب مجاری تنفسی و التهاب اعضای دیگر مانند کلیه، مثانه و مواردی چون سرخک ، مخملک، آبله ذات الریه و اینگونه بیماری های التهابی استفاده می شده است.

همچنین غرغره جوشانده انجیرخشک را برای تسکین  تحریکات مخاط دهان ،گلو و لثه استفاده می‌کردند.

مهم ترین اثرات گزارش شده :

ضد سرطان( پروستات، پستان، خون و سرطان های دیگر)، ضدمیکروب ،افزایش دهنده قوای جنسی، ضد کرم ،ملین، ادرارآور، هضم کننده غذا، خلط آور، کاهش دهنده قند خون، شیرافزا، مسهل، پروتئولی تیک( هضم کننده پروتئین ها )مقوی معده و مقوی عمومی بدن

میوه :

این میوه دارای بالاترین سطح پلی فنول فلاونوئید و آنتوسیانین بوده و در نتیجه دارای بالاترین ظرفیت آنتی اکسیدانی می باشد این میوه حاوی پروتئین، ویتامین a ویتامین سی، کلسیم، آهن بوده و همچنین دارای ترکیبات آلکالوئید  میباشد ترکیبات موجود در آلکالوئیدها دارای خواص ضد سرطانی کبد، ضدعفونی کننده ،ضد چربی خون بالا و آرام بخش می باشد